ATIDARYTAS PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO ŽĄSŲ MUZIEJUS

12/15/20231 min read

Šiandien, gruodžio 15 dieną, iškilmingai atidarytas Pagėgių savivaldybės kultūros centro žąsų muziejus. Na, o dabar apie viską iš pradžių...

Ne paslaptis, kad Pagėgiuose daugiau nei dešimtmetį vyksta vienintelis Lietuvoje ,,Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje". Skleisti dar garsesnę žinią apie šį kultūrinį įvykį, šių metų vasario mėnesį išsiruošėme į nepaprastai spalvingą bei šventišką Vilniaus knygų mugę 2023. Šimtai susitikimų, daug užmegztų pažinčių, bet viena - ypatinga...

Pristatinėjant Kalėdinį žąsų turgų priėjusiems prie stendo, dabar jau mūsų istorijos herojė Laima Andersson, susidomėjusi išklausė informacijos apie žąsų turgų ir užsiminė, kad daug metų kolekcionuoja žąsų statulėles bei mielai jas padovanotų kultūros centrui. Kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienei ir mūsų naujai bičiulei gimė idėja įprasminti šią didžią dovaną muziejaus pavidalu.

L. Andersson - Švedijoje gyvenanti lietuvė, kuri daugelį metų palaiko ryšius su mūsų kraštiečiu Tomu Sinkevičiumi. Tomas į Lietuvą iš Švedijos veža labdarą ir geranoriškai sutiko žąsų muziejaus eksponatus pargabenti į Pagėgius. Už tai esame nuoširdžiai dėkingi.

Šiandien, muziejaus atidaryme, sulaukėme ypatingų svečių – idėjos autorės Laimos Andersson bei Tomo ir Astos Sinkevičių. Sveikinimo žodžius muziejaus įkūrimo proga tarė bei dovanas dovanojo Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas, kultūros centro bičiulis, jaunųjų šaulių vadas Algirdas Saročka, Pagėgių savivaldybės vicemerė Aušra Zongailienė, Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė, Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro L.E.P. direktorė Lina Krūminienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos kolektyvas.

AČIŪ visiems atėjusiems, prisidėjusiems, palaikiusiems! AČIŪ Laimai Andersson, Tomui ir Astai Sinkevičiams, kultūros centro darbuotojams už idėjos įgyvendinimą.

Muziejų apžiūrėti galite I-IV nuo 08.00 iki 17.00 val., V nuo 08.00 iki 15.45 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centre (II aukšte).

Nuotraukų galerija -->