KIAUŠINIŲ MARGINIMO EDUKACIJA

4/6/20231 min read

Artėja viena gražiausių ir laukiamiausių švenčių – Šv. Velykos. Ši šventė siejama su ryškiaspalvėmis verbomis, kiaušinių marginimu ir pražydintomis medžių šakelėmis. Šv. Velykos - tai Kristaus prisikėlimo, gamtos atgimimo šventė.

Pati Velykų šventė prasideda savaitę iki Velykų – Verbų sekmadieniu, kurio metu šventinamos verbos. Po Verbų sekmadienio seka didžioji savaitė, kurios metu laikomasi rimties ir susikaupimo. Didįjį ketvirtadienį visa šeima susitvarkydavo namus. Didysis penktadienis – rimties ir susikaupimo, atgailos diena. Margučius

dažydavo Velykų išvakarėse – Didįjį Šeštadienį. Pirmoji Velykų diena buvo švenčiama šeimos rate, antroji buvo skirta pramogoms, susitikimams. Senovėje Velykos buvo švenčiamos tris dienas. Ši diena vadinta ledų diena, tą dieną reikėjo tinginiauti.

Vakar, balandžio 5 d., Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko kiaušinių marginimo vašku edukacija. Janeta Vidraitė – Marozienė papasakojo, kaip reikia tinkamai pasiruošti kiaušinius ir priemones marginimui. Edukacijos metu dalyviai buvo supažindinti su kiaušinių marginimo simbolika, spalvų technika. Na, o vėliau visi įgytas žinias

bandė pritaikyti praktiškai. Edukacijos metu buvo numarginta daug gražių margučių. Prie arbatos puodelio liejosi šilti pokalbiai ir emocijos.

Dėkojame Janetai Vidraitei – Marozienei už šaunią edukaciją, Stoniškių bendruomeniniams vaikų globos namams ir visiems dalyvavusiems už puikią nuotaiką, smalsumą ir kūrybiškumą.

Nuotraukų galerija -->