,,KULTŪROS EDUKACIJŲ VEIKLOS. PASIMATUOK KULTŪROS MARŠKINIUS”

6/2/20241 min read

Gegužės 31 d. įvyko antroji projekto ,,Kultūros edukacijų veiklos. Pasimatuok kultūros marškinius“ dalis. Jaunimas buvo kviečiamas laiką praleisti kiek netradiciškai – dalyvauti kūrybinėse graffiti dirbtuvėse kartu su Justina Jankevičiūte, kurių metu mažesnieji renginio dalyviai piešė bendrą, didžiulį graffiti paveikslą, o vyresnieji Mažajai Lietuvai svarbių žmonių portretus.

Graffiti jaunimui yra būdas išreikšti save, savo mintis, jausmus ir identitetą. Tai yra savotiška komunikacijos forma. Kiekvienas, prisilietęs prie dažų flakonėlio, turėjo galimybę patirti graffiti subtilybes.

Žymių žmonių siena, esanti kultūros centro vidiniame kiemelyje, buvo papildyta dar 3 Mažosios Lietuvos šviesuolių portretais. Šis užsiėmimas įtraukė jaunimą ne tik į kultūros veiklas, bet ir paskatino juos domėtis savo kraštu, jo istorija. Graffiti piešimas reikalauja susikaupimo ir kantrybės, todėl jaunimas buvo kviečiamas pailsėti žaidžiant įvairius lauko žaidimus.

Darbingą bei aktyvią popietę vainikavo ,,Konkurencijos“ elektroninės muzikos koncertas. Ši jaunimo grupė pasirinkta neatsitiktinai. Didžioji dalis grupės narių yra iš Pagėgių, aktyviai dalyvavę kultūrinėje ir visuomeninėje veikloje dar būdami mokiniais.

Labai svarbu atskleisti ir ugdyti jaunimo kūrybinį potencialą per jiems patrauklias priemones, gilinti jaunimo žinias apie kultūros ir meno procesus, legalizuoti jausmus per kūrybą, išlaisvinti smalsumą ir norą išeiti iš įprastų rėmų - ,,pasimatuoti kultūros marškinius“.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Pagėgių savivaldybės administracija.

Nuotraukos - Pagėgių savivaldybės kultūros centras, Armida Čepukaitė

Nuotraukų galerija -->