LIETUVOS DAINŲ ŠVENTES PRISIMINUS...

4/25/20241 min read

Pirmoji Dainų šventė vyko 1924 m. rugpjūčio 23 ir 25 d. Kaune. Tai ypatingas įvykis, kurio metu susirinko daugybė dalyvių iš visos Lietuvos. Šventės tikslas buvo išsaugoti ir skleisti lietuvių tautinę dainavimo tradiciją. Nuo to laiko Dainų šventė tapo neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi.

Antroji šventė vyko Kauno Žaliakalnio estradoje 1928 m. liepos 1–2 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmetį. Šventės metu buvo organizuojami choro koncertai, liaudies instrumentų orkestrų pasirodymai ir netgi šokių šventės. Taip Dainų šventės tradicija pradėjo plisti ir tapo nuolatiniu įvykiu, kurio visi laukia kas ketverius metus.

1990 m. vykusi Dainų šventė buvo ypatinga visiems, nes tuo metu Lietuva siekė savo Nepriklausomybės. Tai buvo puiki proga išreikšti tautinį vienybės jausmą. Ši Dainų šventė buvo labai svarbi ir Pagėgių savivaldybei, nes pirmą kartą Pagėgių savivaldybės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas ,,Marguva’’ (vadovė Gražina Paliokienė) išvyko į šį reikšmingą įvykį. Tai buvo tikrai labai didelė garbė prisidėti prie tokios svarbios šventės.

Nuo 1924 m. iki pat dabar įvyko net 28-ios Dainų šventės. Šiemet birželio 29 - liepos 6 bus ypatingos dienos, nes visi kartu švęsime Lietuvos Dainų šventės šimtmetį. Pagerbsime šią tradiciją ir visus atlikėjus, kurie per šimtmetį prisidėjo prie šios tradicijos. Išvysime ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvą ,, Marguva‘‘, kurio vadovė Gražina Paliokienė, prisimindama Dainų šventes, teigė ,,Kiekvieną kartą nuvykus – šiurpuliukai kūnu bėgioja...‘‘.

Evita Šauklytė,

Pagėgių savivaldybės kultūros centro savanorė

Nuotraukų galerija -->