LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS PAGĖGIUOSE

3/13/20232 min read

,,...Tu savo sunkiais tankais sulaužei ledą ir pradėjai skęsti. Sutrūkinėjo mane laikiusios grandinės ir aš lyg paukštė pakilau ir išskleidžiau sparnus. Tikrai simboliška, kad kovo mėnesį, sugrįžo paukščiai jau į tikėjimo, vilties ir meilės kupinus namus. Juos pasitikome iškėlę laisvės vėliavą, trispalvę, šitiek metų slėptą ir labai brangintą...“ ,- jautriais žodžiais apie Lietuvos laisvę, minėjimą pradėjo renginio vedėja Vaida.

Lietuva laisva jau 33 metus. Ši diena ypač svarbi mūsų tautai, nes ji primena sunkius, bet didingus laikus. Gerbiame mūsų didvyrius, kurie kovodami už laisvę ir orumą, atstatė Lietuvos valstybę... Valstybę, kuria šiandien galime didžiuotis.

Tradiciškai, šventė pradėta nuo Lietuvos valstybės himno giedojimo, kurį visi susirinkę giedojo kartu su Milda Jašinskaite-Jasevičiene. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasveikino susirinkusiuosius: ,,Šiandien noriu pabrėžti, kad didžiausias mūsų valstybės turtas – tai Jūs. Žmonės, atsidavę savo šeimoms ir Tėvynei, dirbantys ir kuriantys Lietuvoje, paragavę emigranto duonos, bet sugrįžę. Kiekvienas labai svarbus. Nuoširdžiai sveikinu visus su Laisvės švente“. Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas pasidžiaugė, kad galime švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną: ,,Mums reikia vienybės ir drąsos. Drąsos, kad galėtume visa tai išgyventi su džiaugsmu. Būkime dėkingi vienas kitam... Būkime dėkingi, kad turime Laisvę“.

Kaip ir kasmet, kovo 11 d. proga, pagėgiškiams dovanojamas Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvų koncertas. Šventinę nuotaiką kūrė Pagėgių savivaldybės kultūros centro šokių kolektyvai – vaikų šokių grupė ,,Siautulys“, moterų šokių grupė ,,Harmonija“, linijinių šokių grupė, Lumpėnų bendruomenės linijinių šokių grupė ,,Ramigė“ (kolektyvų vadovė Gražina Paliokienė), Natkiškių kultūros namų kolektyvai – kvartetas, kaimo kapela ,,Vaivorykštė“, moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“, solistė Gabrielė, duetas Rokas ir Valdas (kolektyvų bei solistų vadovas Valdas Armonas).

Koncertui pasibaigus, kolektyvų dalyvius bei vadovus sveikino Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė.

Renginio metu kiekvienas turėjo galimybę pasižvalgyti po mūsų krašto kūrėjų darbų mugę-parodą bei įsigyti puikių grožybių bei skanėstų. Kiek daug nuostabių, kuriančių žmonių mūsų krašte...

AČIŪ dainininkams, šokėjams, jų vadovams. Ačiū už Jūsų atsidavimą, skirtą laiką. Už tai, kad atiduodate dalelę savo širdies. Ačiū savanoriams – Martynui Skvirbai ir Aurimui Pociui. Už nenutrūkstamą bendradarbiavimą dėkojame klebonui Kaziui Žutautui. AČIŪ Mildai Jašinskaitei-Jasevičienei už nuostabiai sugiedotą valstybės himną. AČIŪ mūsų krašto darbštiems kūrėjams, kurie pristatė savo darbus/gaminius mugėje ir suteikė galimybę renginio dalyviams juos įsigyti.

Nuotraukų galerija -->