MARGAS MARGUTIS

4/7/20231 min read

Pavasaris ir Šv. Velykos, regis, neatsiejamas duetas – tiek vienas, tiek kitas žavi gyvybe, spalvomis, gera nuotaika. Vieni šią šventę sureikšmina labiau, kiti mažiau, tačiau švenčia ją bemaž visi. Šios šventės ištakos siekia pagonybės laikus, tačiau bėgant metams Velykos įgijo ir krikščioniškos bažnytinės liturgijos prasmę. Velykų reikšmė susijusi ne tik su gamtos prabudimu, bet ir su žmogaus dvasiniu pabudimu ir išsivalymu.

Balandžio mėn. 6 d, į Natkiškių kultūros namus rinkosi visi dideli ir maži, norėdami išmėginti kiaušinių marginimo vašku būdą. Tai daryti visus mokė pagėgiškė Irena Jurkūnienė. Visi edukacijos dalyviai stengėsi kuo gražiau išmarginti kiaušinius. Ačiū Irenai, už mūsų nuoširdžią draugystę ir bendrystę.

Vaikučiai margino popierinius margučius ir puošė jais jau sužaliavusį pavasario medelį – lazdyną. Vyko kiaušinių ridenimo varžybos. Vaikai entuziastingai dalyvavo ir bandė kiekvienas susirinkti kuo daugiau margučių.

Prie bendro stalo ir kiaušinis skanesnis atrodo, ir kiškio sausainiai skanesni. Pasidžiaugėme atliktu gražiu ir širdžiai maloniu darbu. Palinkėjome vieni kitiems gražių, sočių ir sveikų Velykų. Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems. Gražios Didžiosios pavasario šventės!

Kultūrinės veiklos vadybininkė Rasa Armonienė

Nuotraukų galerija -->