PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRE PO TRUPUTĮ ,,GIMSTA'' ŽĄSŲ MUZIEJUS

6/9/20231 min read

Ne paslaptis, kad Pagėgiuose daugiau nei dešimtmetį vyksta vienintelis Lietuvoje ,,Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje". Skleisti dar garsesnę žinią apie šį kultūrinį įvykį, šių metų vasario mėnesį išsiruošėme į nepaprastai spalvingą bei šventišką Vilniaus knygų mugę 2023. Šimtai susitikimų, daug užmegztų pažinčių, bet viena - ypatinga...

Pristatinėjant Kalėdinį žąsų turgų priėjusiems prie stendo, dabar jau mūsų istorijos herojė Laima Andersson, susidomėjusi išklausė informacijos apie žąsų turgų ir užsiminė, kad daug metų kolekcionuoja žąsų statulėles bei mielai jas padovanotų kultūros centrui. Kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienei ir mūsų naujai bičiulei gimė idėja įprasminti šią didžią dovaną muziejaus pavidalu.

L. Andersson - Švedijoje gyvenanti lietuvė, kuri daugelį metų palaiko ryšius su mūsų kraštiečiu Tomu Sinkevičiumi. Tomas į Lietuvą iš Švedijos veža labdarą ir geranoriškai sutiko žąsų muziejaus eksponatus pargabenti į Pagėgius. Už tai esame nuoširdžiai dėkingi.

Vakar, birželio 8 d., Tomo Sinkevičiaus dėka sulaukėme pirmosios siuntos iš ponios L. Andersson. Tai tik pradžia nuostabios idėjos įgyvendinimo. Visą informaciją apie žąsų muziejaus įkūrimą stebėkite mūsų svetainėje www.pagegiaikc.lt arba Facebook'o puslapyje.