PAGĖGIUOSE PAMINĖTA SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

1/12/20241 min read

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Prieš 30 metų, 1991 m. sausio 13 d., sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą, žuvo 14 laisvės gynėjų, dar beveik tūkstantis žmonių buvo sužeista ar kitaip nukentėjo.

Prieš 30 metų mus tikėjosi įbauginti ir nutildyti, bet susikibę rankomis, apgynėme savo Laisvę. Apgynėme ne ginklais, o drąsa, vienybe, dainomis ir susitelkimu. Šiandien Sausio 13-oji mums reiškia bendrystę ir artumą.

Pagėgiškiai pagerbti už Laisvę žuvusiųjų ankstyvą sausio 12-osios rytą stabtelėjo prie Pagėgių savivaldybės kultūros centro esančio atminimo laužo. Pagarbos žodžius žuvusiems išreiškė Pagėgių savivaldybės vicemerė Aušra Zongailienė, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas. Laisvės gynėjai pagerbti tylos minute. Garsiai suskambusios didvyrių pavardės gintaro dulkėmis nusėdo į atminimo laužą.

Susirinkę buvo kviečiami pasivaišinti savanorių arbata bei aplankyti kultūros centro foje eksponuojamą kraštietės Justinos Jankevičiūtės kilnojamąją, grafiti būdu išpieštą parodą ,,Laisvės sakalų alėja“, kurioje pavaizduoti 14-kos didvyrių portretai.

Pagėgių savivaldybės kultūros centras, kaip ir kasmet, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Pergalės šviesa“ ir languose uždegė pagarbos bei atminimo žvakes kovojusiems už Laisvę.

Nuo 13.00 val. visi buvo kviečiami į kultūros centro foje, kurioje žiūrėjome Sausio 13 dienos dokumentiką, vaišinomės savanorių arbata.

AČIŪ visiems susirinkusiems ir prisiminusiems, kad Laisvė ir nepriklausomybė, deja, nėra duotybė.

Nuotraukos - Gintarės Plungytės, Astos Andrulienės

Nuotraukų galerija -->