RENGINIŲ CIKLAS ,,METŲ LAIKAI. PAVASARIS"

3/22/20231 min read

Šiandien, kovo 21 d., startavome su nauju renginių ciklu ,,Metų laikai“. Renginyje PAVASARIS susirinko gausus būrys dalyvių ne tik iš Pagėgių, bet ir iš aplinkinių kaimelių.

Prie arbatos puodelio, jaukių pašnekesių kultūros centro darbuotoja Vaida mokino kaip pasigaminti muilą. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad senovėje muilas buvo gaminamas iš medžio pelenų ir vandens mišinio, kuris buvo virinimas ir jame tirpinami riebalai. Muilu naudojosi tik kilmingieji ir dvasininkai. Na, o mes kvietėme pasigaminti muilą pačioms. Edukacijos metu kiekviena turėjo galimybę išsirinkti norimą muiliuko kvapą, puošti turimų džiovintų gėlių, vaistažolių žiedais. Muiliukai gavosi išskirtiniai, bet laaabai gražūs bei supakuoti iškeliavo į kiekvienos namus!

Laukimas kol muilas sustings buvo užpildytas lietuvių autorių kūrybos skaitymais. Už nuoširdžius skaitymus dėkojame Bernardai Ežerskienei, Nijolei Laugalienei, Birutei Kačiulienei, Vaidai Petrauskienei, Ritai Bergner, ir mažiausiajai edukacijos dalyvei – Irem Ipek. Skambėjo Salomėjos Nėries, Marcelijaus Martinaičio, Bernardo Brazdžionio, Vytauto Mačernio ir kitų poetų eilės.Lietuvių autorių kūrybos skaitymai neabejotinai puoselėja Lietuvos kultūrą.

Dėkojame visoms susirinkusioms už jaukiai bei informatyviai praleistą vakarą!

Nuotraukų galerija -->