RUDENS LYGIADIENIO ATSPINDŽIAI

9/29/20231 min read

Štai ir prabėgo paskutinis renginys iš renginių ciklo 139-OJI JONINIŲ ŠVENTĖ ANT RAMBYNO KALNO ,,RAMBYNAS. JONINĖS MAŽOJOJE LIETUVOJE‘-„Rudens lygiadienio atspindžiai“.-

Projektas prasidėjo per pavasario lygiadienį nuostabia stabilizuotų augalų paroda „Samanų paveikslai“, birželio 23 d. šventėme Jonines, kuomet ant Rambyno kalno šėlome trumpiausią metų naktį, kūrenome laužą ir džiaugėmės vasaros kvapais ir garsais. Prabėgo vasara ir vėl susitikome jau per rudens lygiadienį.

Laiko ratas, ištirpdęs ledo rūmų spindesį, išbarstęs pavasario sodų žydėjimą, kieton saujon susėmęs vasaros karštį, stabtelėjo prie pilnos gėrybių rudens kraitės- meto, kai diena savo ilgumu susilygina su naktimi.

Nuo 18.00 valandos prie Pagėgių savivaldybės kultūros centro skambėjo linksma muzika, kuri sukvietė miestelio vaikus pažaisti lauko žaidimus, pūsti milžiniškus muilo burbulus. Nors paukščiai jau paliko Lietuvos laukus ir miškus ir išskrido į šiltus kraštus, visi susirinkę galėjo pasigaminti iš šiaudų po mielą paukštelį, priminsiantį praėjusią vasarą ir atsigerti aviečių bei kitokių žolelių arbatos, išvirtos Pagėgių savivaldybės kultūros centro darbuotojų. Prie arbatos skanavome duonelės su uogiene ir džiovintų obuoliukų.

O kai uždainavo Pagėgių sav. kultūros centro folklorinio ansamblio „Kamana“ (vadovė Aksavera Milšienė) dainininkai, visi susirinkusieji patraukė arčiau ir susėdę ant žolės mėgavosi muzika, dainavo kartu. Lygiai 20.00 valandą dangų nušvietė ugnies liežuviai-suliepsnojo skulptūra „Saulės žingsniai vasarvidyje“, savo gyvenimą pradėjusi Joninių išvakarėse. Jos liepsnomis palydėjome metų derlių sunokinusią vasarą.

Te liepsnoja ugnis amžinybėj,

Tegu gimsta dainų skambesį,

Mes šiandieną visi susirinkę

Skelbiam žinią-žiemužė arti.

Šventę organizavo Pagėgių savivaldybės kultūros centras.

Finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Pagėgių savivaldybės administracija.

Nuotraukų autoriai: Valdas Armonas, Angelė Jonikienė, Aušra Tamašauskytė, Vaida Petrauskienė, Darius Šegžda

Nuotraukų galerija ->