,,ŠOKIM, DŪKIM, LINKSMI BŪKIM“

2/28/20231 min read

Užgavėnės, visada švenčiamos septynios savaitės iki Velykų, antradienį – šventė ne tik žiemai išvaryti, kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išvaryti. Tai didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Tai laikotarpis prieš ramybės laikotarpį Gavėnią, todėl per jas triukšmingai varoma žiema, dainuojama, šokama. O ir valgyti reikia tiek, kad pilvas būtų kietesnis už kaktą.

Visko buvo ir tradicinių Užgavėnių ratelių ir žaidimų, kuriuose reikėjo išbandyti vikrumą, judrumą, stiprumą ir taiklumą.Visą šventę tarpusavyje konkuravo Kanapinis ir Lašininis. Jų kova išsisprendė virvės traukime... Kiek emocijų, kiek azarto ir kiek smagių šūksnių, o žiūrovų veiduose šypsenų.... Nepakartojamos akimirkos...Kanapinio ir visų šventėje dalyvavusių pasižadėjimas, o jau blynų skanumas, arbatos karštumas ir nepakartojamas šeimininkių vikrumas. Lašininis įveiktas, gaila... Kanapinis paėmė valdžią į savo rankas. Atėjo metas atsisveikinti su gražuole ,,Morija- 2023“. Vienas bendras verdiktas: visas negandas sudeginti ant laužo... Ir skanduote ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ išvyti galutinai žiemą. Ore sklandanti Morės siela mums visiems linkėjo gražių tarpusavio santykių, draugiškumo, bendrystės ir gražaus artėjančio pavasario.Nuoširdus ačiū už pagalbą organizuojant šventę: kultūros namų moterų būreliui ,,Moterų seklyčia“, vaikų ir jaunimo dramos būreliui, garso operatoriui Valdui, Natkiškių seniūnei Vilytai Sirtautienei ir seniūnijos darbuotojams. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šventinio Užgavėnių stalo saldumynais, gardumynais ir kitais skanėstais.

Didžiausias ačiū atėjusiems į šventę ir dalyvavusiems joje. Mes visi kartu – galim viską. Visiems gražaus pavasario laukimo. Iki naujų pasimatymų.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Rasa Armonienė

Nuotraukų galerija ->>