STABILIZUOTŲ AUGALŲ EDUKACIJA SU FLORISTE IEVA VITARTAITE

8/10/20231 min read

Pagėgių savivaldybės kultūros centras įgyvendindamas projektą ,,Kultūrinių edukacijų veiklos. Prisimatuok kultūros marškinius – 2023“ kvietė Pagėgių savivaldybės 8-11 klasių mokyklų moksleivius, dienos centrų vaikus bei meno ir sporto mokyklos ugdytinius į stabilizuotų augalų edukaciją su floriste Ieva Vitartaite. Edukacijos metu kiekvienas galėjo pasigaminti po paveikslėlį.

Stabilizuoti augalai nuo natūralių augalų skiriasi tuo, kad jie nereikalauja laistymo, tręšimo, tiesioginės saulės šviesos, todėl juos paprasta prižiūrėti. Floristė Ieva Vitartaitė susirinkusiems papasakojo iš kur kilo idėja užsiimti šia veikla, kokius augalus augina namuose bei tai, kaip pagaminti estetišką stabilizuotų augalų paveikslėlį.

Kūrybinių dirbtuvių metu visi atsakingai kūrė unikalias ir įdomias dekoracijas – paveikslėlius: pasirinkę paveikslėlio dydį, galvojo apie tai, kaip išdėstyti stabilizuotus augalus, kad gautų norimą kompoziciją. Naudojant karštus klijus, stabilizuotus augalus pritvirtino prie paveikslėlio rėmelio. Kaip įdomu buvo stebėti kiekvieno vaiko susikaupimą ir įsitraukimą į šią veiklą bei džiugesį pamačius galutinį rezultatą.

Pagaminti paveikslėliai jų autoriams bus gražinti po to, kai ,,apkeliaus‘‘ švietimo ir kultūros įstaigas. Rugpjūčio 10 dieną stabilizuotų augalų paroda kelionę pradeda Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje.

Nuoširdų AČIŪ tariame floristei Ievai Vitartaitei už puikiai pravestą edukaciją ir už mums labai brangią dovaną – Ieva kultūros centrui padovanojo savo kurtus stabilizuotų augalų paveikslus, kurie puošia direktorės kabinetą. AČIŪ visiems, kurie dalyvavo: mokiniams, Šilgalių ir Kentrių vaikų dienos centrų vaikams ir jų auklėtojoms, bendruomeniniams Stoniškių vaikų globos namams, Pagėgių vaikų globos namams, Pagėgių atvirai jaunimo erdvei.

Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Pagėgių savivaldybės administracija.

Nuotraukų galerija -->