ŠV. AGOTA – DUONOS DIENA NATKIŠKIUOSE

2/5/20242 min read

Eikš, duonele auksašone,-

Krosnin jau tave pašovė.

Pjausim dar šiltas riekes:

Sotink burneles šnekias...

Šv. Agotos diena minima vasario 5 dieną. Ji švenčiama ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šventėje ,,Šv. Agota - duonos diena“, kuri vyko Natkiškių kultūros namuose vasario 4 d. (sekmadienį) 14 val., susitiko Šv. Agota ir Šv. Ona su savo anūkėliais. Močiutės mums porino apie duonos papročius ir spėjimus, apie tešlos užraugimą ir duonos kepimą, apie duonos kelią nuo grūdo iki kepalėlio ant stalo. Buvo žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai, minamos mįslės, spėjamos ir užbaigiamos pateiktos patarlės. Šventėje atlikta paslaptinga užduotis ,,Kas greičiau atskirs“, sakomi patys gražiausi duonutės vardai, o anūkėlės deklamavo pačius gražiausius eilėraščius apie duonutę. Dėkoju ir džiaugiuosi, jog turiu tokį nuostabų vaikų ir jaunimo dramos kolektyvą, kuris turi noro dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Visus susirinkusius sveikino Pagėgių savivaldybės merą pavaduojanti vicemerė Ligita Kazlauskienė, vicemerė Aušra Zongailienė, Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, linkėdamos, kad kiekvieno namuose nepristigtų duonos, kad namai kvepėtų duonele, kad duoną gerbtume ir mylėtume. Ačiū svečiams už dovanas.

Savo šventinį koncertą ir specialiai šiai šventei paruoštą dainą ,,Ruginė duona“ pristatė Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas). Dėkoju mūsų šauniąjai kapelai ir vadovui už skambias dainas, gražią liaudišką muziką. Ačiū šokėjams, ačiū dainorėliams, dainavusiems kartu.

Po koncerto visi bendrame būryje šnekučiavomės, vaišinomės namine duonele, pyragais, sūriais ir arbata.

Smagu, kad kiekvienos mūsų šventės metu nesame vieni, kad prie kiekvienos mūsų šventės yra daug žmonių, kurie padeda, jog kiekviena mūsų šventė būtų pavykusi ir graži. Tai mūsų pagalbininkai ir rėmėjai. Dėkojame šventės partneriams: Natkiškių seniūnijai ir seniūnei Vilytai Sirtautienei. Ačiū rėmėjams: Birutei ir Kęstui Baužams, Linai ir Sauliui Gečams, Rasai ir Kęstui Cancingeriams, Rasai ir Edmundui Jurkams, Nidai ir Arūnui Bušniauskams. Ačiū už pyragus seniūnaitėms: Donatai Prišmantienei, Alantai Venckienei ir Ritai Montrimienei. Dėkojame visiems, kurie prisidėjote prie šventės ir šventinio stalo. Ačiū, kad atėjote, šokote, dainavote, žaidėte ir smagiai praleidote sekmadienio popietę.

Būkite sotūs ir sveiki.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Rasa Armonienė

Nuotraukų galerija -->