,,ŠVENTA ONA – DUONOS PONIA“ 2023

7/24/20232 min read

Su lengvu vasaros lietučiu ir popietiniais saulės spinduliais atšventėme tradicinę vasaros šventę ,,Šventa Ona – duonos ponia“ Natkiškiuose. O prasidėjo ji su įvairiais paruošiamaisiais šventei darbais ir edukacija ,,Žolynų šviesa“. Jos metu pynėme dekoracijas šventės scenos papuošimui, atvėrėme vartus į šventę, ruošėme puokštes ir dekoracijas vaikų kiemeliui. Nuoširdus ačiū visoms pynėjoms, vaikams ir jaunimui, kurie prisidėjo prie šios edukacijos ir kitų darbų. Juk kartu sukurtas grožis, taip džiugina kiekvieną atėjusį ar atvykusį į šventę.

Šventinė diena prasidėjo muzikiniu kvietimu į šventę. Ačiū kviesliams į šventę prikvietusiems tiek svečių... Galėjome pasigrožėti nuostabia pagėgiškės Irenos Jurkūnienės fotonuotraukų paroda ,,Mano ir tavo Pagėgiai“. Ačiū Irenai už galimybę pamatyti ir įžvelgti grožį ten, kur kartais jo gal net nepastebime. Turėjome galimybę susipažinti su ,,Duonos kepimo tradicijomis Mažojoje Lietuvoje“, nusipirkti ar paragauti to, ko geidė širdis.

Šventos Mišios vyko Natkiškių kultūros namuose, kurių metu buvo pašventina Šv. Onos duonelė. Savo giesmes dovanojo šaunus kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“, vadovas Valdas Armonas. Klausėmės Linos ir Zenono šventinio koncerto, vaikučiai šėliojo su Trečiadiene iš ,,Linksmojo lagamino“ vaikų kiemelyje ir linksmai leido laiką batute. Galėjome tiesiogiai stebėti šakočių edukacijos programą ir patys būti to proceso dalimi. Mėgstantys sportą smagiai laiką leido įvairiose tradicinėse linksmose rungtyse.

Vakarinę 26 -osios vasaros šventės dalį vainikavo vėliavos pakėlimas, ugnies įžiebimas, pašventintos duonelės pristatymas. Susirinkusius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, seniūnė Vilyta Sirtautienė. Bendruomenės pirmininkė Ramutė Valančienė ne tik pasveikino visus, bet ir pristatė laimėto projekto šventėje veiklas. Lėšas projekto įgyvendinimui skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Atidarymo metu skambėjo kultūros namų dueto Roko ir Valdo, bei solistės Gabrielės dainos. Nepamiršta pasveikinti naujagimius, šventės kaltininkes Onutes. Padėkota šventės rėmėjams ir visiems padėjusiems ir prisidėjusiems prie šventės kūrimo. Tegul Jūsų, mielieji, gerumas, supratingumas, dosnumas, darbštumas ir aktyvumas būna Jūsų geros širdies vaisius. Visi buvo vaišinami pašventinta Šv, Onos duonele. Nuotaikingą vakarinę koncertinę dalį kūrė linksmos muzikikės grupė ,,Pečius griūn“, grupė ,,Husarai“ ir ,,Tikroji išdykėlė“. Šventę vainikavo rėmėjų šventinis fejerverkas.

Šventę finansavo Pagėgių savivaldybės administracija.

Dar vis skamba žodžiai: ,,Kai žmogus šalia žmogaus – tiek aplink nesibaigiančio gerumo“. Organizatorių vardu dar kartelį širdingas ačiū visiems, kurie kartu kūrėme ir sukūrėme 26-ąją Oninių šventę.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Rasa Armonienė

Nuotraukos: https://www.facebook.com/natkiskiukulturosnamai/posts/pfbid0ixq42egCShtRDV2XzaGxNuptkohFT28L28p4YmT3MmE6dAjEJcNxiMynLCWcXYsUl

https://www.facebook.com/natkiskiukulturosnamai/posts/pfbid0GyBayavNTimtWA1vA4FCt56yXJ6jAJjAs7MoENt61e6uX3cVJdmvemMBroJaqTrFl

https://www.facebook.com/natkiskiukulturosnamai/posts/pfbid02MFdoPS3V58tq4ymQKBFtD2V3CBxBKJeQ6C7uFDVBbwxPihD2WXhEy5sPpnUohnazl