UŽGAVĖNIŲ ŠĖLIONĖS PAGĖGIUOSE

2/14/20241 min read

Užgavėnės – tradiciška lietuviška šventė, kurios pradžia laikomas net XV amžius. Šia švente siekiama paminėti žiemos pabaigos laikotarpį.

Vasario 13 d. po Pagėgius pasklido persirengėliai, triukšmingai varantys žiemą iš kiemo, kviečiantys pavasarį, reikalaujantys blynų ir kavos. Norintys gerai prisikimšti pilvą bei stebėti Lašininio ir Kanapinio aršią kovą rinkosi Pagėgių savivaldybės kultūros centro kiemelyje. Su Pagėgių savivaldybės kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblio ,,Kamana“ (vadovė Aksavera Mikšienė) dainomis bei šokiais prasidėjo linksmiausia Užgavėnių šventė, kurios metu net ,,veselę‘‘ atšokome, o kad linksmumas neišgaruotų šventės vedėjas susirinkusius vaišino ypatingu gėrimu/liekartsvu. Jame buvo pridėta autų, pautų, šautų, šalavijų, bezdalų vakarykščių, bimbalo taukų, nuo šeško nagų 3 svarai taukų. Toks skanumas gėrimo, kad greit neliko! Kaip žinia, per Užgavėnes privaloma gerai pasistiprinti, todėl kultūros darbinykai kiekvieną kvietė sočiojo šiupinio.

Linksmybių buvo tiek, kad net mieganti gamta ėmė budinti gyvybę. Esame įsitikinę, kad pavyko išvaryti žiemą... AČIŪ visiems dalyvavusiems, šokusiems, dūkusiems, dainas dainavusiems, kaukėmis pasidabinusiems!

Nuotraukų galerija -->