ŽEMĖS DIENOS MINĖJIMAS PAGĖGIUOSE

3/21/20241 min read

Mes, dainuojantys ir šokantys žmonės – esame tradicija, gyvybė, išlikusi per amžių. Esame unikali gentis, prabylanti sava kalba. Šios genties kalba sutampa su Žemės kalba. Su paukščio ir upės, su kultūros ir atminties kalba, nes mūsų kalba yra gyvybės kalba, todėl ją suprantame visi, priklausantys ypatingajai lietuvių dainingųjų – genčiai. Šiemet Žemės dienos renginys skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei.

Ankstų Kovo 20 dienos rytmetį prie Pagėgių savivaldybės pastato iškilmingai pakelta Žemės vėliava, o susirinkę buvo kviečiami saugoti ir tausoti gamtą. Pagėgių savivaldybės Pagėgių lopšelio – darželio ugdytiniai padeklamavo eilėraštukus apie Žemę.

Ši ypatinga diena įprasminta gyvybės simbolio – Ąžuolo sodinimu prie Pagėgių geležinkelio stoties, kuris skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Pagėgių savivaldybės seniūnijoms išdalinome simbolinius inkilus, kad grįžusiems paukščiams Lietuva taptų tikrais namais. Šį pavasarį inkilai bus iškelti visoje Lietuvoje, dainų šventės žygio metu. Sveikinimo žodžius tarė Pagėgių savivaldybės vicemerės – Aušra Zongailienė ir Ligita Kazlauskienė.

Šiais metais Pagėgių savivaldybę Lietuvos dainų šventėje atstovaus Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė ,,Marguva“ (vadovė Gražina Paliokienė) ir Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vadovės Regina Pilkionienė ir Evelina Norkienė). Jaunių choras po Ąžuolo sodinimo visus kvietė į koncertą ,,Lietuvos šimtmečio dainų šventę ,,Kad giria žaliuotu“ pasitinkant“.

Dieną užbaigėme pavasarinėse patrepsynėse Pagėgių savivaldybės kultūros centre, kuriame smagią nuotaiką kūrė ir šokti kvietė Lumpėnų kaimo kapela ,,Lumpelė“ (vadovas Edvinas Paliokas).

Už renginio finansavimą esame dėkingi Pagėgių savivaldybės administracijai. Už nenutrūkstantį bendradarbiavimą nuoširdų ačiū tariame Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliams ir jų vadams, Pagėgių savivaldybės Pagėgių lopšelio – darželio vaikučiams ir jų auklėtojoms.

Nuotraukų galerija -->